BAADH WARKII KU DHAAFAY KU QOR

Dalka Hindiya Oo Ku Guulaystay Dhisida Markab Wayn Oo Qaadi Kara Diyaaradaha Dagaalka Iyo Wasiirka Gaashaandhiga Oo Ka Hadlay

indian_carrier13-08-2013 (BNN) Dawlada dalka Hindiya oo noqotay wadankii labaad ee dunida Sadexaad  ee ku guulaysta in uu dhisto Markabka wayn ee qaada diyaaradaha dagaalka,Dawlada dalka Shiinaha ayaa ugu horaysay marka laga yimaado wadamada Maraykanka ,Ingiriiska,Ruushka Iyo Faransiiska oo
horumarka kasameeyay xaga marineska.Wasiirka difaaca dalka Hindiya A,K,Antony ayaa warbaahinta u bayaamiyay in Hindiya u baahan tahay in si casriya u qalabayso ciidamadeeda Bada,isla markaana lasii horumariyo xooga gaashaandhiga ee Marineska.

Hindiya ayaa dhawaan samaysatay gujisyada qaadi kara hubka culus ee Nukliyeerka isla markaa hindiya waxa ay ilgaara isku hayaan wadanka Shiinaha oo ay ka dhaxayso xuduud muran ka taaagan yahay.

AKHRISO WARARKII KU DHAAFAY IYO WARARKA LA XIDHIIDHA WARKAN


Wednesday, 30 October 2013 04:38
Monday, 10 March 2014 13:00
Saturday, 24 August 2013 03:41
Thursday, 27 March 2014 17:25
Friday, 30 August 2013 04:40
Friday, 11 April 2014 14:12
Saturday, 30 November 2013 05:31
Thursday, 20 March 2014 21:12
Thursday, 10 April 2014 22:22
Friday, 10 January 2014 11:45