BAADH WARKII KU DHAAFAY KU QOR

CIMILADA WAQOOYIGA YURUB:Dabaylo Xoog Badan Oo Hakiyay Isku Socodka Baabuurta Xamuulka Ah Ee Wadamada Waqooyiga Yurub Iyo Duufaano Badda Kasoo Kacay (SAWIRO)

STORMEN

12.12.2013 (BNN) Dabaylo xoog badan ayaa kala xidhay baabuurta u kala gooshaya wadamada Jarmalka Iyo Scandinavianka.Caawa galinkii dambe ayaa waxaa marqudha isbadalay cimilada wadamo badan oo ku yaala Waqooyiga Yurub,waxaana imila lasoo warinayaa in ay dhibaato xooglihi ka jirto isku socodka Baabuurta xamuulka ah ee ukala socda wadamadaasi.

Dhanka kale bada ayaa si wayn usoo kacday oo kor u dhaaftay joogii ay taagnayd waxaana raga cimilada ka waramaayi sheegayaan in daadad badan kusoo butaaci karaan wadamo badan oo ku yaala Yurub.

Xafiiska Wararka Boramanews

Boramanews/Facebook

STORMEN

STORMENCIMILADAYURUB

AKHRISO WARARKII KU DHAAFAY IYO WARARKA LA XIDHIIDHA WARKAN


Thursday, 10 October 2013 17:20
Wednesday, 05 March 2014 01:31
Monday, 20 January 2014 18:44
Thursday, 21 November 2013 16:06
Friday, 18 October 2013 02:34
Sunday, 17 November 2013 02:28
Friday, 14 March 2014 07:48
Wednesday, 28 August 2013 17:54
Wednesday, 25 December 2013 13:21
Thursday, 17 October 2013 02:07