BAADH WARKII KU DHAAFAY KU QOR

HARGEYSA:Prof Axmed Ismail Samatar Oo La Filayo In Uu Hargeysa Gaadho Maalmo Yar Kadib Iyo Madaxtooyada Oo Sheegtay Maalinta Uu Hargeysa Imanayo

PR0F_SAMATAR23-12-2013 (BNN) War Boramanews International ka heshay Madaxtooyada Somaliland ayaa sheegaya in Xafiiska Madaxweyne Siilaanyo isku diyaarinayo soo dhawayn loo samaynayo Prof Axmed Ismail Samatar oo maalinta 26-12-2013 kasoo dagi doona Madaarka Hargeysa.

Prof Samatar ayaa la filayaa in uu joogo Somaliland mudo 20 cisho ah,waxa uuna la kulmi doonaa hogaamiyayaasha bulshada iyo siyaasada ee Somaliland.

Safarka Prof Samatar ee Somaliland ayaa noqonaya kii labaad ee uu Somaliland ku tago kadib markii uu ka astaqfurulaystay siyaasadii Somaliwayn oo uu sanado badan uu riixayay.

Dadka ka faalooda arimaha bulshaduna waxa ay Boramanews u sheegeen in Pro Samatar uu sidii qof caadi ah uga soo degi doono Madaarka Igaal Airport.

Prof Samatar ayaa sidoo kale la filayaa in uu kulamo ku qabto jaamacadaha Somaliland,isla markaana ardayda Somaliland su,aalo ku wayndiin doonaan.

Cabdiraxman X.Xasan

Hargeysa/Boramanews

AKHRISO WARARKII KU DHAAFAY IYO WARARKA LA XIDHIIDHA WARKAN


Friday, 10 January 2014 16:57
Sunday, 10 August 2014 10:37
Sunday, 16 March 2014 11:54
Wednesday, 28 May 2014 14:49
Wednesday, 30 October 2013 19:59
Sunday, 01 December 2013 16:56
Friday, 07 February 2014 19:15
Saturday, 22 March 2014 20:00
Tuesday, 18 June 2013 15:14
Sunday, 17 November 2013 09:13