BAADH WARKII KU DHAAFAY KU QOR

Dawlado Carab Ah Oo Israel Ka Codsaday Ruqsad Ay Ku Galaan Dalkaasi Xiliga Ciida Diinta Masiixiga Iyo Israel Oo Qaarna Ogolaatay Qaarna U Diiday Visaha Dal Ku Galka

isrealdiplmtc25-12-2013 (BNN) Dawlada Dalka Israel ayaa shaacisay in ay Visaha dalka kugalka ee dalkaasi soo dalbadeen 4wasiir oo ka tirsan dawladaha Carabta.
Wasiirada ayaa ay sheegtay in ay yihiin wasiirada dalxiiska ee dalalka Bahrain,Masar.Qadar Iyo Tunisia.
Dawlada Israel ayaa sheegtay in ay wasiiradani dalxiis ahaan ku imanayeen dalkeega iyagoo xiliyada ciida gaalada booqasho ku tagayay Magaalada Bethlahem ee Nabi Ciise ku dhashay.
Wasiiradani Carabta ayaa Israel sheegtay in ay siisay labo labo kalena ay diiday in ay soo galaan dalkeega.Wadamada Bahrain Iyo Masar ayaa loo ogolaaday in ay soo galaan.halka Tunisiya iyo Qadar loo diiday sobobo lagu macneeyay madax adayga iyo cambaaraynta ay ujeediyaan Isreal marka ay timaado arinta Falastiin
Cabdiraxman.X.Xasan
Xafiiska Wararka Boramanews

AKHRISO WARARKII KU DHAAFAY IYO WARARKA LA XIDHIIDHA WARKAN


Tuesday, 28 January 2014 04:11
Tuesday, 31 December 2013 13:52
Sunday, 06 April 2014 20:50
Sunday, 22 June 2014 12:46
Monday, 07 October 2013 18:09
Friday, 21 March 2014 15:46
Sunday, 18 May 2014 04:14
Friday, 30 May 2014 07:53
Wednesday, 06 August 2014 18:59
Friday, 29 November 2013 20:46