BAADH WARKII KU DHAAFAY KU QOR

WAR DEGDEGA:Gaadhi Bas Ah Oo Marayay Meel U Dhaw Jaamacada Al Azhar Ee Magaalada Qaahira Oo Lagu Weeraray Bombo Iyo Khasaare Ka Dhashay

bus26-12-2013 (BNN) Qarax bombo gacanta laga tuuray oo lala eegtay Bas dad shacab ahi saarnaayeen badhtamaha xaafada Madiinatu Nasri ee magaalada Qaahira.Qarahani ayaa waxaa ku dhaawacmay shan qof,wax dhimasho ahna lama soo sheegin.Baska  qaraxa lala eegtay ayaa marayay kasoo horjeedka Jaamaca Al Azhar ee magaalada Qaahira.

Qaraxani ayaa booliisku ku sheegeen mid ka dhashay Bombo macmal ah oo guryaha lagu sameeyo,balse khasaare kooban dhaliyay.

Magaalada Qaahira iyo guud ahaan dalka Masar ayaa waxaa kor u kacay qaraxyada lala eeganayo goobaha Booliisku ku sugan yihiin,Qaraxanina waxa uu kusoo beegmayaa xili magaalada Mansoura uu qaraxu burburay saldhiga Booliiska ee magaaladasi galaaftayna nolosha 14booliisa in kabadan 14 ku dhaawacmeen.

Shalayna dawlada Masar ayaa ururka Akhwaan Muslimiinta ku daray liiska Argagixisada lana simay kooxda Alqeada ee dunida Muslimka ka dagaalanta.

Xafiiska Wararka Boramanews

Boramanews/Facebook

AKHRISO WARARKII KU DHAAFAY IYO WARARKA LA XIDHIIDHA WARKAN


Sunday, 23 March 2014 19:32
Wednesday, 30 April 2014 12:17
Monday, 13 January 2014 11:30
Monday, 25 August 2014 16:33
Wednesday, 28 May 2014 12:38
Monday, 24 February 2014 17:40
Thursday, 07 November 2013 22:46
Thursday, 05 June 2014 04:09
Tuesday, 07 January 2014 01:44
Tuesday, 03 June 2014 00:38