BAADH WARKII KU DHAAFAY KU QOR

WAR DEG DEG AH: Qarax Gaadhi Ismiidaamin Ah Oo Lala Beegsaday Goor Dhaweyd Habeen Ah Hotel Al Jazeera Oo Ay Degenyihiin Wasiiro iyo Xildhibaano

breakingnews01-01-2014 Muqdisho (Bnn) - Qarax weyn ayaa Goordhow ka dhacay Meel u dhaw Garoonka Muqdisho, waxaana soconaya Rasaas Xoogan Saaladii Cishaha.

Qaraxa waxa uu ka dhacay Hotel Jazeera, oo ku dhow Garoonka Muqdisho, kaasi oo ay Degenyihiin Xildhibaano, Diblomaasiyiin iyo Wasiiro.

Qaraxa waxaa loo adeegsaday Gaari Ismiidaamin ah, kaasi oo la dhigay Dhabarka danbe ee Hotel-ka.

Qaraxaan oo laga maqlay Magaalada oo dhan ayaan illaa hadda la ogeyn Khasaaraha ka dhashay, Xaalada ayaa ah mid kacsan oo Rasaas ayaa socota

AKHRISO WARARKII KU DHAAFAY IYO WARARKA LA XIDHIIDHA WARKAN


Saturday, 22 February 2014 23:49
Friday, 15 August 2014 19:12
Wednesday, 24 September 2014 21:39
Sunday, 14 September 2014 13:42
Sunday, 23 February 2014 18:10
Saturday, 09 August 2014 14:31
Saturday, 21 December 2013 06:19
Thursday, 01 May 2014 18:12
Thursday, 28 August 2014 19:33
Wednesday, 16 April 2014 10:49