BAADH WARKII KU DHAAFAY KU QOR

Warar Dheeraada Oo Kasoo Baxaya Dagaal Beeleed Ka Qarxay Deegaanka Oog Iyo Docosha Iyo Dadaal Lagu Qaboojinayo Oo Socda

dagaalbeeleed13-01-2013 (BNN) Warar maanta naga soo gaadhaya deegaanka Docosha iyo Oog oo dagaal ku dhexmaray labo beelood oo wada dega deegaankaasi ayaa sheegaya in xaaladu ay qabowday isla markaana labada beeloodba ay joojiyeen weeraradii ay isku hayeen.Beelaha Sacad Yoonis (Isaaq) iyo Jaamac Siyaad (Dhulbahante)  ayaa labaduba sameeyay is urursi balaadhan oo ciidamo beeleedkoogu soo buuxdhaafiyeen aagaga ay isku horfadhiyaan.Inkastoo ilaa xalay wax dagaal ahi dhicin ayaa waxaa lasoo warinayaa in labada dhinac lagalay dhexdhexaadintooda ,isla markaana  waxaa socda dadaal ay wadaan siyaasiyiin labada beelood ka soo jeeda iyo wasiirka arimaha gudaha Somaliland Mudane Warancade uu  ka hawlgalay dagaalkani ka dhexqarxay beelaha walaalaha ah ee wadadegan.

Dagaalkani labada beelood ayaa galaaftay nolosha ilaa 5qof 9 qofna dhaawac kasoo gaadhay kuwaasi oo qaarkood loo qaaday magaalada caynaba si loogu daweeyo dhaawacooga.


Wixii war ah ee dhacdadaasi kasoo kordha isha ku hay Boramanews Internanional

Boramanews/Facebook

AKHRISO WARARKII KU DHAAFAY IYO WARARKA LA XIDHIIDHA WARKAN


Thursday, 17 July 2014 11:50
Monday, 11 November 2013 06:24
Saturday, 16 August 2014 06:06
Monday, 30 September 2013 02:35
Monday, 02 June 2014 13:41
Sunday, 27 July 2014 15:56
Wednesday, 03 September 2014 14:18
Thursday, 02 January 2014 20:39
Monday, 19 May 2014 12:00
Saturday, 03 May 2014 02:04