BAADH WARKII KU DHAAFAY KU QOR

Booliiska Dalka Albania Oo Sheegay In Maanta Gacanta Ku Dhigeen Soomaali Tahriibayaal Ah Oo Lagu Soo Dhexqariyay Baabuur Xamuula Oo Siday Xamuul

tahriibka14-01-2014 (BNN)Booliiska dalka albania ayaa gobolka xuduuda ah ee Gjirokaster ku qabtay qaxooti tahriibaya oo tiradooda lagu sheegay 35.Qaxootigani ayaa ka kala yimiday wadamada Siiriya,Eratriya Iyo Soomaali,waxaana lala qabtay sadex nin oo mukhaasiin ah oo tahriibinayay.Booliiska ayaa sheegay in dadkaasi lagu soo dhexqarshay baabuur xamuula.baadhitaan kadibna gacanta lagu dhigay.
Sida ay Booliisku cadeeyeen dadkani ayaa la qabtay kadib markii Boliisku hawlgal ka sameeyeen Uji Ftohte ee gobolka Gjirokaster,Waxayna sheegeen in deegaankaasi caan ku yahay tahriibka isla markaana sanadkii 2013kii ay gacanta ku djigeen tahriibayaal Soomaali u badan oo gaadhaya 2000 oo qof

Xafiiska Wararka Boramanews
Boramanews/Facebook
Boramanews@gmail.com

AKHRISO WARARKII KU DHAAFAY IYO WARARKA LA XIDHIIDHA WARKAN


Monday, 25 August 2014 16:33
Monday, 31 March 2014 15:24
Tuesday, 05 August 2014 15:03
Sunday, 17 November 2013 13:00
Tuesday, 22 October 2013 20:22
Tuesday, 04 March 2014 12:59
Tuesday, 11 February 2014 20:40
Wednesday, 13 August 2014 00:48
Friday, 20 June 2014 15:49
Thursday, 08 May 2014 00:12