BAADH WARKII KU DHAAFAY KU QOR

MUQDISHO: Baarlamaanka Soomaaliya Oo Maanta Loo Qeybiyay Barnaamijka Xukuumada Cusub ee uu dhawaan soo dhisay Ra’isal Wasaare Cabdi-Weli

baarlamaanka_soma20-01-2014 Muqdisho (Bnn) Kulanka maanta ee Mudanayaasha Baarlamaanka oo ay soo xaadireen 208 Xildhibaan ayaa waxa Xildhibaanada looga Qeybiyay Barnaamijka Xukuumada Cusub ee uu dhawaan soo dhisay Ra’isal Wasaare Cabdi-Weli Sheekh Axmed Maxamed.

Furitaanka Kulanka ka dib ayaa waxa la dhaariyay Xildhibaan Cusub oo lagu magacaabo Dr.Maxamed Aadan oo lagu bedelay boskii uu baneeyay Alle ha u Naxariisteee Xildhibaan Xasan Muxumad Cali Sokorliin oo bil ka hor ku Geeriyooday Gudaha Magaalada Muqdisho

Guddoomiha Barlamaanka Prof: Maxamed Sheekh Cusmaan Jawaari ayaa Xildhibaannada u jeediyey in marka hore loo qeybiyo barnaamijka Xukuumadda cusub ayna ku soo aqriyaan muddo 24-saacadood ah, kaddibn maalinta xigta ee berito ah ay uga doodaan, iyadoo coddeynta Kalsooni siinta Xukuumadduna ay noqon doonto maalinta Arbacada.

Maalinta Berito ah aya lagu wada in Baarlamaanka Soomaaliya uu hor yimaado Ra’isal Wasaaraha Dalka Cabdi-Weli Sheekh Axmed Maxamed si uu Baarlamaanka ugu hor jeediyo qudbadiisa ku aadan Barnaamijka Xukuumada Cusub.Barlamaanka Soomaaliya ayaa maalinta Arbacada si rasmi ah u soo gabagabeynaya kalfadhiga 3-aad haddii ay kalsooni siiyaan Xukuumadda Cusub ee uu dhawaan soo dhisay Ra’iisal wasaaraha dalka C/weli Sheekh Axmed Maxamed.

AKHRISO WARARKII KU DHAAFAY IYO WARARKA LA XIDHIIDHA WARKAN


Friday, 20 December 2013 05:49
Saturday, 21 September 2013 23:48
Thursday, 28 August 2014 13:40
Tuesday, 25 March 2014 12:27
Thursday, 24 April 2014 19:28
Monday, 17 February 2014 09:04
Tuesday, 20 May 2014 06:48
Wednesday, 27 August 2014 13:19
Tuesday, 25 February 2014 15:16
Thursday, 30 January 2014 09:56