BAADH WARKII KU DHAAFAY KU QOR

Qaybo Ka Tirsan Gobolada Somaliya Oo Maanta Internet La,aan Ah Iyo Shirkado Fuliyay Amarkii Kooxda Alshabaab

interneralsh22-01-2014 (BNN) Warar ka imanaya  gobolka Hiiraan ayaa sheegaya in xalay fiidkii deegaanno qaar ah oo ka tirsan gobolka laga jaray adeegga Internet-ka ee ay bixin jireen shirkadaha isgaarsiinta, gaar ahaan shirkadda Hormuud. 
Qaar ka mid ah shacabka ku nool degmooyinka Buulo-burte, Halgan, Maxaas, Jalalaqsi iyo degmooyin kale oo ka tirsan deegaannada gobolka Hiiraan ay kaga sugan tahay kooxda Al-Shabaab ayaa Warbaahinta u sheegay in xalay fiidkii laga jaray khadadkii Internet-ka. 
Waxa ay sheegeen in adeegga Internet-ka ee ay bixin jireen shirkadaha Isgaarsiinta ay ku qabeen faa’iidooyin ay ka mid yihiin xiriirka eheladooda jooga meelo ka fog waddanka. 
Mas’uuliyiinta shirkadda Hormuud ee degmada Buula-Burde oo aan la xiriirnay ayaa quus ka muujiyay wada xaajood ku aaddan in dib loogu furo khadka Internet-ka ee ay bixin jirtay shirkadda inta ay kooxda Shabaab ku sugan tahay gobolka. 
Kooxda Al-Shabaab ayaa dhowaan soo saaray amar ku aaddan in shirkadaha isgaarsiinta ay joojiyaan adeegyada Internet-ka ee ay bixiyaan.

Xafiiska Wararka Boramanews
Boramanews/Facebook

AKHRISO WARARKII KU DHAAFAY IYO WARARKA LA XIDHIIDHA WARKAN


Sunday, 24 August 2014 19:10
Monday, 12 August 2013 21:46
Wednesday, 15 October 2014 07:30
Monday, 26 May 2014 16:22
Monday, 04 November 2013 10:45
Wednesday, 02 April 2014 13:02
Thursday, 13 March 2014 15:16
Thursday, 01 August 2013 19:05
Sunday, 15 September 2013 03:34
Friday, 18 October 2013 14:56