BAADH WARKII KU DHAAFAY KU QOR

Qaybo Ka Tirsan Gobolada Somaliya Oo Maanta Internet La,aan Ah Iyo Shirkado Fuliyay Amarkii Kooxda Alshabaab

interneralsh22-01-2014 (BNN) Warar ka imanaya  gobolka Hiiraan ayaa sheegaya in xalay fiidkii deegaanno qaar ah oo ka tirsan gobolka laga jaray adeegga Internet-ka ee ay bixin jireen shirkadaha isgaarsiinta, gaar ahaan shirkadda Hormuud. 
Qaar ka mid ah shacabka ku nool degmooyinka Buulo-burte, Halgan, Maxaas, Jalalaqsi iyo degmooyin kale oo ka tirsan deegaannada gobolka Hiiraan ay kaga sugan tahay kooxda Al-Shabaab ayaa Warbaahinta u sheegay in xalay fiidkii laga jaray khadadkii Internet-ka. 
Waxa ay sheegeen in adeegga Internet-ka ee ay bixin jireen shirkadaha Isgaarsiinta ay ku qabeen faa’iidooyin ay ka mid yihiin xiriirka eheladooda jooga meelo ka fog waddanka. 
Mas’uuliyiinta shirkadda Hormuud ee degmada Buula-Burde oo aan la xiriirnay ayaa quus ka muujiyay wada xaajood ku aaddan in dib loogu furo khadka Internet-ka ee ay bixin jirtay shirkadda inta ay kooxda Shabaab ku sugan tahay gobolka. 
Kooxda Al-Shabaab ayaa dhowaan soo saaray amar ku aaddan in shirkadaha isgaarsiinta ay joojiyaan adeegyada Internet-ka ee ay bixiyaan.

Xafiiska Wararka Boramanews
Boramanews/Facebook

AKHRISO WARARKII KU DHAAFAY IYO WARARKA LA XIDHIIDHA WARKAN


Friday, 30 August 2013 19:38
Friday, 24 January 2014 10:31
Monday, 03 March 2014 14:11
Saturday, 07 September 2013 02:11
Monday, 17 February 2014 12:17
Friday, 29 November 2013 20:46
Saturday, 01 March 2014 09:44
Friday, 03 January 2014 14:49
Tuesday, 14 January 2014 02:08
Sunday, 20 October 2013 07:53