BAADH WARKII KU DHAAFAY KU QOR

Qaybo Ka Tirsan Gobolada Somaliya Oo Maanta Internet La,aan Ah Iyo Shirkado Fuliyay Amarkii Kooxda Alshabaab

interneralsh22-01-2014 (BNN) Warar ka imanaya  gobolka Hiiraan ayaa sheegaya in xalay fiidkii deegaanno qaar ah oo ka tirsan gobolka laga jaray adeegga Internet-ka ee ay bixin jireen shirkadaha isgaarsiinta, gaar ahaan shirkadda Hormuud. 
Qaar ka mid ah shacabka ku nool degmooyinka Buulo-burte, Halgan, Maxaas, Jalalaqsi iyo degmooyin kale oo ka tirsan deegaannada gobolka Hiiraan ay kaga sugan tahay kooxda Al-Shabaab ayaa Warbaahinta u sheegay in xalay fiidkii laga jaray khadadkii Internet-ka. 
Waxa ay sheegeen in adeegga Internet-ka ee ay bixin jireen shirkadaha Isgaarsiinta ay ku qabeen faa’iidooyin ay ka mid yihiin xiriirka eheladooda jooga meelo ka fog waddanka. 
Mas’uuliyiinta shirkadda Hormuud ee degmada Buula-Burde oo aan la xiriirnay ayaa quus ka muujiyay wada xaajood ku aaddan in dib loogu furo khadka Internet-ka ee ay bixin jirtay shirkadda inta ay kooxda Shabaab ku sugan tahay gobolka. 
Kooxda Al-Shabaab ayaa dhowaan soo saaray amar ku aaddan in shirkadaha isgaarsiinta ay joojiyaan adeegyada Internet-ka ee ay bixiyaan.

Xafiiska Wararka Boramanews
Boramanews/Facebook

AKHRISO WARARKII KU DHAAFAY IYO WARARKA LA XIDHIIDHA WARKAN


Thursday, 17 October 2013 02:07
Tuesday, 10 September 2013 20:48
Friday, 05 September 2014 13:56
Wednesday, 02 July 2014 14:40
Friday, 31 January 2014 09:03
Tuesday, 18 March 2014 10:57
Monday, 02 September 2013 23:34
Thursday, 23 January 2014 16:20
Thursday, 03 October 2013 19:17
Tuesday, 21 October 2014 08:45