Dawlada oo Ahlusuna ku Cadaadineyso la Dagaalanka Al shabaabka Gobolka Galgaduud +DHAGAYSO

ABDISAMAD_MACALIN_EMuqdisho (Bnn) Iyadoo uu hakad galay dagaalkii u dhaxeeyay ciidamada dowlada iyo kuwa al shabaab maal mihii la soo dhaafayna wafdi xildhibaano ka tirsan barlamaanka somalia ay ku sugnaayeen gobalka Gal gaduud ayaa Xildhibaan C/samad Maclin Maxamuud aya waxa uu sheegay in mamaulka dowlada iyo kuwa ahlusuna cadaadis ay ku saareen sidii al shabaab looga saari lahaa deganada ay kaga sugan yihiin gobalkaas asagona sheegay in shabaab dhibaato badan ay ku hayaan dadka ku dhaqan Gal gaduud.

Xildhibaan C/samad ayaa sheegay in maamlmaha soo socda uu safar koda soo dhamaado isagoona sheegay in ay dib ugu soo noqon donaan magaalada Muqdisho si barlamaanka iyo xukuumada ay ugu gudbiyaan waxyaabihii ay la soo kulmeen.

DHAGAYSO

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.




Boramanews Disk
Muqdisho Office

AKHRISO WARARKII KU DHAAFAY IYO WARARKA LA XIDHIIDHA WARKAN


Sunday, 10 August 2014 22:00
Friday, 01 November 2013 17:46
Saturday, 22 February 2014 19:10
Friday, 13 December 2013 04:29
Sunday, 12 January 2014 17:35
Thursday, 13 February 2014 17:32
Thursday, 21 November 2013 05:01
Monday, 24 February 2014 08:17
Sunday, 01 June 2014 09:45
Wednesday, 15 January 2014 03:57