BAADH WARKII KU DHAAFAY KU QOR

SAYLAC iyo LUGHAYA: Xaalada Magaalooyinka Lughaya iyo Saylac Oo Kacsan iyo iska Hor Imaad Ka Dhacay Magaalada Saylac Iyo Wasiirka ....

saylac_iyo_lughaya06-03-2014 Saylac (Bnn) Xaalada magaalooyinka Saylac iyo Lughaya ayaa ka kacsan ka dib markii uu soo gaadhay wasiirka dib u dajinta somaliland magaalada lughaya isla markaana uu sheegay in markaana uu dhagax dhigay goobtii raashinka loo dhigi lahaa qoxooti cusub la sheegay in la soo dajinayo magaalooyinka saylac iyo lughaya.

Qaxootigan ayaa la sheegay in laga soo raraayo xerooyinka qoxootiga ee dalka jabuuti gaar ahaan xerada Cali-cadeeye

Sidoo kale iska hor imaad shalayto ka dhacay magaalada saylac oo la xidhiidhay qoxootigan dib loogu soo celinayo degmada saylac iyo lughaya

Muuqaalada wararkan iyo faah faahintooda naga filo mardhow
isha ku hay Boramanews.com

AKHRISO WARARKII KU DHAAFAY IYO WARARKA LA XIDHIIDHA WARKAN


Sunday, 15 December 2013 17:55
Friday, 07 February 2014 17:00
Saturday, 10 August 2013 22:43
Thursday, 19 September 2013 20:21
Tuesday, 29 October 2013 13:35
Monday, 23 December 2013 00:54
Friday, 18 October 2013 00:22
Monday, 02 December 2013 19:27
Tuesday, 24 September 2013 14:06
Tuesday, 23 September 2014 11:18