BAADH WARKII KU DHAAFAY KU QOR

SAYLAC iyo LUGHAYA: Xaalada Magaalooyinka Lughaya iyo Saylac Oo Kacsan iyo iska Hor Imaad Ka Dhacay Magaalada Saylac Iyo Wasiirka ....

saylac_iyo_lughaya06-03-2014 Saylac (Bnn) Xaalada magaalooyinka Saylac iyo Lughaya ayaa ka kacsan ka dib markii uu soo gaadhay wasiirka dib u dajinta somaliland magaalada lughaya isla markaana uu sheegay in markaana uu dhagax dhigay goobtii raashinka loo dhigi lahaa qoxooti cusub la sheegay in la soo dajinayo magaalooyinka saylac iyo lughaya.

Qaxootigan ayaa la sheegay in laga soo raraayo xerooyinka qoxootiga ee dalka jabuuti gaar ahaan xerada Cali-cadeeye

Sidoo kale iska hor imaad shalayto ka dhacay magaalada saylac oo la xidhiidhay qoxootigan dib loogu soo celinayo degmada saylac iyo lughaya

Muuqaalada wararkan iyo faah faahintooda naga filo mardhow
isha ku hay Boramanews.com

AKHRISO WARARKII KU DHAAFAY IYO WARARKA LA XIDHIIDHA WARKAN


Tuesday, 08 October 2013 01:01
Monday, 26 August 2013 16:42
Thursday, 27 February 2014 19:23
Monday, 30 September 2013 18:01
Saturday, 02 November 2013 17:08
Wednesday, 22 January 2014 16:43
Friday, 13 December 2013 19:20
Wednesday, 21 August 2013 14:26
Wednesday, 11 December 2013 22:10
Wednesday, 19 February 2014 19:20